Hodowla roślin

Jednym z podstawowych elementów pięknego i właściwie urządzonego akwarium są rośliny.

Dobierając rośliny dbamy o to, aby Państwa akwarium było nie tylko estetycznie urządzone, ale także zwracany uwagę na takie czynniki jak trudność ich utrzymania, współpraca z podłożem czy właściwe nawożenie. Nasza bogata wiedza i wieloletnie doświadczenie gwarantują, że rośliny w zakładanych przez nas zbiornikach będą właściwie się rozwijały.

Jednym z najważniejszych czynników wyróżniających naszą firmę jest własna hodowla roślin. Została ona zrodzona z pasji i chęci zapewnienia Państwu najwyższej jakości produktów. Dbamy o rośliny jak o swoje. Poświęcamy mnóstwo energii i czasu, aby utrzymać je na jak najwyższym poziomie i zaoferować Państwu wyłącznie wyselekcjonowane gatunki. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że rośliny właściwie się przyjmą i ich aklimatyzacja do nowego zbiornika przebiegnie bezproblemowo. Jednocześnie mamy podstawy, aby rośliny właściwie się rozwijały i przez długi czas cieszyły oczy właściciela.

Hodowla wodna roślin

Celem zapewnienia 100% jakości roślin w aranżowanych przez nas zbiornikach, prowadzimy profesjonalne laboratorium oraz hodowlę wodną roślin. Jej podstawową różnicą w porównaniu do hodowli emisyjnej jest to, że rośliny od początku znajdują się pod wodą. Dzięki temu mamy pewność, że po posadzeniu w zakładanym zbiorniku nie doznają szoku i właściwie się przyjmą. Nasza hodowla wodna to kilkadziesiąt stulitrowych zbiorników z tysiącami roślin. Dzięki temu mamy bardzo szeroką ofertę i możemy zaproponować najlepsze rośliny.

Hodowla in vitro

Oprócz tego posiadamy również własną hodowlą roślin w kubkach in vitro. Są to rośliny akwariowe do wyhodowania których potrzebne są specjalne warunki laboratoryjne. Pozwala nam to na wyhodowanie bardzo dużej ilości egzemplarzy w bardzo krótkim czasie. Rośliny są hodowane w kubkach ze specjalnym żelem. Początkujący akwaryści mogą mieć często problem z zasadzeniem w akwarium roślin z in vitro. W przypadku zakładania zbiorników przez naszą firmę mogą mieć Państwo pewność, że zrobią to profesjonaliści w swojej branży.

Jakie są zalety korzystania z własnej hodowli roślin do zakładania akwariów?
  • 100% pewności o pochodzeniu roślin,
  • możliwość wyboru odpowiednich sadzonek,
  • łatwe przyjmowanie się roślin z hodowli wodnej,
  • dbanie o odpowiedni rozwój roślin w hodowli,
  • wybór z ponad 200 gatunków roślin.