Aranżacja akwarii słodkowodnych

Akwarium to wspaniała i niezwykle oryginalna dekoracja. Obserwacja podwodnego świata może dostarczyć wspaniałych wrażeń w domu czy w firmie. Akwarystyka jest jednocześnie dla wielu osób pasjonującym i wciągających hobby. Dlatego akwaria zyskują coraz większą popularność pięknie ozdabiając wiele pomieszczeń i ciesząc oczy domowników, pracowników czy klientów.

Akwarystyka to pasja wymagająca często poświęcenia bardzo dużej ilości czasu oraz wymagająca dużej wiedzy i doświadczenia. Szczególnie właściwe zaprojektowanie zbiornika oraz jego aranżacja może sprawić wiele problemów. Dlatego oferujemy profesjonalne i kompleksowe usługi zakładania i aranżacji zbiorników. Nasze wieloletnie doświadczenie, pasja oraz szeroki asortyment z naszego sklepu pozwala na spełnienie wymagań każdego Klienta. Powierzając nam zaprojektowanie i aranżację akwarium, Klient ma pewność, że będzie współpracował z fachowcami i zyska niezwykłą ozdobę do swojego pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

 • posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • zakładamy zbiorniki każdej wielkości, dla klientów indywidualnych, jak i dla firm,
 • własna hodowla roślin wodnych,
 • producent akwariów OptiWhite oraz zestawów CO2,
 • tysiące produktów w naszym sklepie,
 • każdy projekt traktujemy indywidualnie,
 • wkomponowujemy zbiorniki w pomieszczenia,
 • oferujemy również kompleksowy serwis.

Dlaczego warto mieć akwarium?

 • jest wyjątkową dekoracją każdego wnętrza,
 • jest to fragment naturalnego podwodnego świata w domu czy firmie,
 • przykuwa uwagę gości i klientów, świadczy o dobrym stylu,
 • może być doskonałym uzupełnieniem dobrze urządzonego domu czy biura,
 • jest to antidotum na różnego rodzaju dolegliwości,
 • akwarium w pomieszczeniu wycisza i relaksuje,
 • posiadanie akwarium ma działanie terapeutyczne, wpływa pozytywnie na rozwój dzieci,
 • odpowiednio utrzymywane nie wymaga codziennej opieki,
 • posiadanie akwarium nie powoduje alergii,
 • akwarium nawilża powietrze w pomieszczeniu,
 • nowoczesne urządzenia akwarystyczne są ciche i energooszczędne,
 • jest to wspaniałe i pasjonujące hobby przynoszące mnóstwo satysfakcji. 
   

Jak wygląda aranżacja akwarium?

1. Kontakt
Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Podczas rozmowy są ustalane podstawowe parametry zbiornika takie jak lokalizacja (dom, biuro czy sklep), jego pojemność czy kształt. Podczas kontaktu umawiamy się na wizytę bezpośrednio u Klienta.

2. Wizyta u Klienta
Następnym etapem jest bezpośrednia wizyta u Klienta w miejscu lokalizacji ewentualnego zbiornika. Podczas tego spotkania ustalane są podstawowe funkcje i parametry dla zbiornika. Dobieramy również ewentualną zabudowę i położenie akwarium w pomieszczeniu. Proponujemy również przykładową aranżację zbiornika. Determinują ją głównie gatunki ryb akwariowych preferowane przez Klienta. Ważnym parametrem jest również ilość czasu jaką Klient zamierza poświęcić na serwisowanie akwarium, na opiekę nad fauną i florą. Może to również w przyszłości poświęcić naszej firmie.

3. Przygotowanie oferty
Na podstawie wizyty u Klienta przygotowujemy ofertę. Zawiera ona kompletny zestaw - zbiornik wraz z ewentualną szafką, wszystkie potrzebne urządzenia, podłoże, ozdoby oraz rośliny i zwierzęta. Wszystkie koszty są szczegółowo uwzględnione. Po zaakceptowaniu kosztów przedsięwzięcia przez Klienta po ewentualnych zmianach przystępujemy do podpisania umowy i instalacji akwarium.

4. Instalacja
Dzięki współpracy z naszą firmą Klient ma pewność, że całe wyposażenie będzie kompletne oraz, że będzie właściwie i w bezpieczny sposób przetransportowane, w szczególności zbiornik. W lokalizacji wybranej przez Klienta przystępujemy do instalacji - właściwego ułożenia zbiornika na odpowiednim meblu, ułożeniu podłoża i ewentualnej bazy, odpowiednim ułożeniu dekoracji według założonej aranżacji. Następnie po częściowym zalaniu wodą następuje fachowe sadzenie roślin, osadzanie mchów oraz instalacja całego sprzętu. Po całkowitym zalaniu zbiornika następuje uruchomienie urządzeń oraz dobranie specjalistycznych preparatów przyśpieszających oraz wspomagających start zbiornika. Całe akwarium musi następnie dojrzeć tj. w filtrach, podłożu i wodzie musi stworzyć się odpowiednia flora bakteryjna, rośliny muszą się dostosować do nowego środowiska itp. Cały proces trwa od tygodnia do kilku tygodni.

5. Zarybianie
Po dojrzeniu zbiornika następuje jego zarybianie. Klient przy naszych poradach sam dobiera odpowiadające mu gatunki ryb. Należy jednak pamiętać, że poszczególne gatunki mogą nie współpracować ze sobą i ze roślinami w akwarium, woda musi mieć także wcześniej ustalone parametry dla konkretnych gatunków. Bardzo ważna jest także dobranie odpowiedniej wielkości ryb i ich ilości do wielkości zbiornika. Klienci powierzając profesjonalistom dobór ryb do zbiornika oraz jego ostateczne zarybianie mają pewność, że ryby będą odpowiednio się rozwijały, nie chorowały i będą długo cieszyć oko właściciela.

6. Serwis 
Po ostatecznym zakończeniu prac udzielamy niezbędnych wskazówek i fachowych porad dotyczących opieki nad nowo zaaranżowanym akwarium. Następnie przez miesiąc udzielamy darmowych porad dotyczących utrzymania zbiornika i udzielamy bezpłatnego serwisu gwarancyjnego. Dla Klientów chcących zdjąć z siebie obowiązek utrzymania akwarium oferujemy zawarcie umowy serwisowej. Dzięki temu mają pewność, że za utrzymanie akwarium będą opowiadać specjaliści.


Mają Państwo pytania dotyczące naszych aranżacji oraz ich ceny? Zapraszamy do działu kontakt.

Galeria